تهران، خیابان توانیر شمالی (بالاتر از بزرگراه همت) پلاک ۲۷، طبقه اول، واحد ۲

شنبه تا پنجشنبه : ۹:۰۰ - ۱۷:۳۰

۰۹۳۸۶۹۰۹۰۱۱ | ۰۲۱-۹۱۰۳۰۹۹۴ پشتیبانی ۲۴/۷

pollkiosk

تولید بهترین استند لمسی با بررسی تکنولوژی و قطعات

خرید بهترین استند لمسی

تکنولوژی استند لمسی، یک روش تعامل کاربری است که به کاربران امکان کنترل و تعامل با دستگاه‌ها و رابط‌های کاربری را با استفاده از لمس مستقیم روی صفحه فراهم می‌کند. در این مطلب قصد دارم به شما نحوه کارکرد و اصول پایه‌ای تکنولوژی استند لمسی را توضیح دهم.

نحوه کارکرد تکنولوژی استند لمسی بسته به نوع فناوری استفاده شده متفاوت است. اما در اکثر روش‌های استند لمسی، از سنسورها و نقاط تشخیص لمس بر روی صفحه استفاده می‌شود. در زیر به برخی اصول پایه‌ای تکنولوژی استند لمسی اشاره خواهم کرد.


تکنولوژی مقاومتی (Resistive) در استند لمسی

در این نوع تکنولوژی، صفحه‌ای شفاف شامل دو لایه از مواد رسانا (conductive) استفاده می‌شود که به وسیله یک لایه عایق (insulating) از یکدیگر جدا می‌شوند. وقتی کاربر بر روی صفحه فشار می‌آورد، دو لایه رسانا به هم نزدیک و تشکیل یک اتصال الکتریکی می‌دهند. این تغییر اتصال الکتریکی مکان لمس را تشخیص می‌دهد.

بهترین استند لمسی

تکنولوژی خازنی در تولید استند لمسی

در این نوع تکنولوژی، صفحه شفاف شامل یک لایه خازن است. وقتی انگشت یا شیءی بر روی صفحه قرار می‌گیرد، تغییرات خازنی در ناحیه لمس رخ می‌دهد. سنسورها برای اندازه‌گیری این تغییرات خازنی استفاده می‌شوند و موقعیت لمس را تشخیص می‌دهند.


استند لمسی و تکنولوژی فراصوتی (Ultrasonic)

درتکنولوژی بهترین استند لمسی یک روش تعامل کاربری قرار دارد که با استفاده از تشخیص لمس مستقیم بر روی صفحه، کاربران را قادر می‌سازد با دستگاه‌ها و رابط‌های کاربری تعامل کنند.

تکنولوژی خازنی (Capacitive) برای استند لمسی

در تکنولوژی خازنی، صفحه لمسی شامل یک لایه ضخیم از شیشه یا پلاستیک است که دارای الکترودهای موازی در یکی از لایه‌های آن است. وقتی انگشت یا اشیا دیگری بر روی صفحه قرار می‌گیرند، خازن بین الکترودها تغییر می‌کند. سنسورهای مخصوصی برای اندازه‌گیری تغییرات خازن به کار می‌روند و به تشخیص موقعیت لمس می‌پردازند. این تکنولوژی معمولاً برای صفحات لمسی چند لمسی استفاده می‌شود.


خرید بهترین استند لمسی

تکنولوژی مقاومتی (Resistive) در استند لمسی

در تکنولوژی مقاومتی، صفحه لمسی از دو لایه شیشه یا پلاستیک تشکیل شده است که توسط یک لایه عایق از یکدیگر جدا شده‌اند. وقتی کاربر بر روی صفحه فشار می‌آورد، دوتکنولوژی استند لمسی یک روش تعامل کاربری است که با استفاده از تشخیص لمس مستقیم بر روی صفحه، کاربران را قادر می‌سازد با دستگاه‌ها و رابط‌های کاربری تعامل کنند. تکنولوژی استند لمسی در سال‌های اخیر به عنوان یک روش پرکاربرد در دستگاه‌های الکترونیکی از تلفن همراه‌ها و تبلت‌ها تا کامپیوترها و تلویزیون‌ها، به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیر سایت

مدیر سایت

Leave a Replay