تهران، خیابان توانیر شمالی (بالاتر از بزرگراه همت) پلاک ۲۷، طبقه اول، واحد ۲

شنبه تا پنجشنبه : ۹:۰۰ - ۱۷:۳۰

۰۹۳۸۶۹۰۹۰۱۱ | ۰۲۱-۹۱۰۳۰۹۹۴ پشتیبانی ۲۴/۷

pollkiosk

تولید استند لمسی و پارامتر های تاثیر گذار

تولید استند لمسی

مراحل تولید استند لمسی

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در سراسر دنیا شاهد حضور دستگاه هایی برای معرفی بهتر محصولات هستیم. این دستگاه ها علاوه بر معرفی محصولات در یک فروشگاه، قابلیت اطلاع رسانی در سازمان ها و ادارات نیز دارند. استند لمسی دستگاهی می باشد که همه این قابلیت ها را دارد. حال قصد داریم چگونگی تولید استند لمسی را شرح دهیم تا متوجه شویم ساخت چنین دستگاهی که در کلیه مکان های عمومی شاهد حضورش هستیم چگونه است.

صفحه نمایش

بطور کلی صفحه نمایش های لمسی از دیودهای ساطع نور یا همان LED برای تولید تصاویر استفاده می کنند. اما مردم چگونه با صفحه نمایش تعامل می کنند؟ این صفحه نمایش های لمسی با استفاده از برق کار می کنند. و همچنین از شیشه ساخته شده است. یک ماده عایق  نمی تواند جریان الکتریکی را حمل کند. بنابراین سطح صفحه نمایش با یک لایه نازک از یک ماده رسانای الکتریکی مانند اکسید قلع ایندیم پوشیده شده است. این ماده کاملاً شفاف بوده و به همین جهت در تولید استند لمسی مورد استفاده قرار می گیرد.

لایه رسانا به یک ولتاژ پایین متصل می شود تا برای مدت کوتاهی جریان الکتریکی کوچکی بر روی صفحه نمایش وجود داشته باشد. این باعث می شود بار الکتریکی کوچکی در آن وجود داشته باشد.

تولید استند لمسی

تاچ استند لمسی

همانطور که لمس شما بر روی استند لمسی بارها را از صفحه نمایش می گیرد، یک پردازنده موقعیت دست شما را مشخص می کند. در واقع هنگامی که انگشت شما صفحه نمایش را لمس می کند، مقداری از بار الکتریکی کوچک روی آن جریان می یابد. نگران نباشید ولتاژها و مقادیر بار الکتریکی بسیار کم هستند و نمی توانند به شما شوک وارد کنند.

ردیاب های حساس دور لبه صفحه نمایش می توانند تشخیص دهند که کدام نقطه از صفحه نمایش شارژ شده است تا بداند کدام نقطه لمس شده است.

محافظت از نمایشگر تاچ در تولید استند لمسی

علاوه بر قیمت بالای این قطعه، حساسیت بالایی نیز دارد. بنابراین باید از این قطعه محافظت نمود تا مستهلک نشود. زیرا استند تعاملی همانطور که از نامش پیداست مورد استفاده ی عموم مردم در مکان های مختلف می باشد. ما در پل کیوسک در فرآیند تولید استند لمسی، از شیشه سکوریت با ضخامتی مناسب به جهت محفظت از صفحه نمایش استند های تعاملی و یالا بردن طول عمر دستگاه استفاده می کنیم.

تولید استند لمسی

نقش پردازنده در تولید استند لمسی

همانطور که قبلاً درمقاله خرید استند دیجیتال و نکات مهم ذکر شد، یکی از قطعات مهم در تولید استند لمسی پردازنده و بُرد دستگاه می باشد. مادربرد دستگاه هم می تواند تحت سیستم عامل ویندوز باشد و هم اندروید که مفصل در این رابطه در مقاله سیستم عامل کیوسک لمسی صحبت کردیم. این پارامتر علاوه بر تعیین قیمت دستگاه، یکی از قطعات مهم در تولید استند لمسی می باشد. نمایشگر و صفحه لمسی دستگاه همانطور که در بالا اشاره شد به پورت های مادربرد اتصال پیدا می کنند. در فرآیند تولید استند لمسی مادربرد در قسمتی از دستگاه قرار می گیرد که دسترسی به آن راحت باشد. ایجاد دسترسی راحت به مادربرد برای استفاده از پورت های مادربرد می باشد. این پورت ها شامل Lan، USB و… می باشند.

پل کیوسک برای سهولت اتصال به پورت های مختلف، دسترسی ای برای پورت ها روی قسمت خارجی بدنه استند دیجیتال طراحی نموده است.

 تولید استند لمسی

طراحی و ساخت بدنه

همانطور که در صفحه محصولات پل کیوسک مشاده کردید، محصولات با ظاهر های گوناگونی طراحی می شوند. قابل ذکر می باشد که پل کیوسک علاوه بر تولید محصولات معمول، محصولاتی با بدنه های مورد نظر شما مشتریان عزیز تحت قالب سفارشی سازی نیز دارد.

بنابراین پروسه طراحی بدنه در تولید استند لمسی با تولید سایر محصولات تفاوت هایی دارند. البته وجوه مشترکی در تولید بدنه از جمله متریال مورد استفاده و پوشش رنگی نیز می باشد. بدنه استند لمسی و کیوسک لمسی از جنس فلز هستند. از این رو علاوه بر زیبایی دستگاه، مقاوت بدنه را بالا می برد.

پوشش رنگ مورد استفاده در تولید استند لمسی رنگ الکترواستاتیک می باشد. رنگ کوره ای الکترواستاتیک نوعی پوشش صنعتی می باشد که پس از پاشش بر سطح بدنه کیوسک لمسی داخل کوره می رود. و حرارت سخت و یکپارچه تا دمای ۲۵۰ درجه انجام میشود. بنابراین قطعه ی رنگ شده بسیار سخت و یکپارچه رنگ آمیزی می گردد. که در صنایع اتومبیل سازی، لوازم خانگی و همینطور تولید استند لمسی نیز از آن استفاده میشود.

مدیر سایت

مدیر سایت

Leave a Replay