تهران، خیابان توانیر شمالی (بالاتر از بزرگراه همت) پلاک 27، طبقه اول، واحد 2

شنبه تا پنجشنبه : 9:00 - 17:30

09386909011 | 021-91030994 پشتیبانی 24/7

pollkiosk

کیوسک لمسی و قطعات

یک سیستم کیوسک لمسی از چندین بخش از جمله بدنه ، نرم افزار وبخش های مختلف تشکیل شده است. که کیوسک را قادر می سازد تا طبق برنامه عمل کند. این مقاله تمام اجزای کیوسک لمسی و نحوه استفاده صنایع از آن‌ها را برای کمک به نیازهای مشتریان خود شرح می‌دهیم.

اجزای کیوسک لمسی سلف سرویس

کیوسک‌ها از چیزهایی تشکیل شده‌اند که ما گاهی به آن‌ها «بدنه»، «مغز، پردازنده» و «قلب» می‌گوییم.

 • بدنه کیوسک لمسی محفظه ای است که نمایشگر را نگه می دارد و از عملکردهای داخلی محافظت می کند و آنها را ایمن نگه می دارد.

 • مغز و یا پردازنده کیوسک تاچ نرم افزار است، هوشمندانه ترین بخش و چیزی که باعث می شود کل سیستم اجرا شود.

 • قلب کیوسک هوشمند همه اجزا مختلف، مانند کارت خوان، پد امضای الکترونیکی، چاپگر و قسمت جمع آوری اسکناس و سکه است. اینها چیزهایی هستند که به کیوسک اجازه می دهد تا به یک هدف یا مجموعه ای از اهداف خاص برسد. خواه برای سفارش غذا یا چاپ بلیط یک رویداد طراحی شده باشد.

سخت افزار کیوسک تاچ

سخت افزار کیوسک هوشمند شامل همه چیز به جز نرم افزار است. محفظه کیوسک، نمایشگر دیجیتال، قطعات همگی سخت‌افزار محسوب می‌شوند.

نمایشگر دیجیتال کیوسک لمسی

کیوسک‌های دیجیتال همیشه دارای یک نمایشگر هستند، خواه این صفحه نمایش لمسی مبتنی بر تبلت یا یک فهرست راهنمای ساختمان ایستا باشد . صفحه لمسی، کیوسک های تعاملی با رواج فناوری سلف سرویس در دهه گذشته محبوب شده اند.

کیوسک های هوشمند تاچ طراحی شده شامل نرم افزاری است که استفاده از کیوسک را آسان و شهودی می کند. در حالی که نمایشگرهای ایستا به سادگی یک صفحه بزرگ و منفرد از اطلاعات را به نمایش می گذارند (مانند نام کارمندان و مکان ها در یک ساختمان اداری). صفحه نمایش های ایستا تعاملی نیستند، بنابراین صفحه نمایش لمسی غیر ضروری است.

بدنه کیوسک تاچ

محفظه‌های کیوسک نمایشگر را نگه می‌دارند و از آن محافظت می‌کنند و همه اجزا از جمله ادغام‌ها و نرم‌افزار را در خود جای می‌دهند. محفظه‌ها در اندازه‌ها و سبک‌های مختلف موجود هستند تا تقریباً در هر محیطی، چه در داخل و چه در بیرون، مناسب باشند.

برخی از کیوسک ها به طور خاص برای فضای باز رتبه بندی می شوند و بنابراین قادر به مقاومت در برابر باران شدید، برف و گرما هستند. کیوسک های تاچ به طور کلی از فولاد ضد زنگ و در مواقعی از آلومینیوم ساخته می شوند.

می توان آنها را رنگ آمیزی، پوشش پودری یا سیلک را با هر تعداد سفارشی سازی طراحی برای اهداف برندسازی انجام داد.

نرم افزار کیوسک هوشمند

کیوسک های دیجیتال رایانه های بزرگی هستند. مانند رایانه، بسته به کاربرد مورد نظر، بدون نرم افزار از جمله سیستم عامل و برنامه های مختلف کار نمی کنند. نرم‌افزار کیوسک لمسی می‌تواند به همان اندازه ساده باشد که برای فهرست‌های استاتیک ساختمانی استفاده می‌شود. یا به همان اندازه پیچیده باشد که برای چاپ بلیط یا فروش سیم کارت لازم است.

گسترش صنایع با استفاده از سیستم لمسی هوشمند

سیستم‌های کیوسک به سرعت توسط بسیاری از کسب‌وکارها پذیرفته می‌شوند. این فهرست همچنان در حال گسترش و رشد است. در ادامه صنایعی آورده شده که قبلاً کیوسک دیجیتال را با موفقیت راه اندازی کرده اند:

 • مؤسسات مالی / بانک ها
 • بیمارستان/پزشکی
 • هتل ها / مهمان داری
 • رستوران ها
 • خرده فروشی
 • آموزش
 • سازمان های دولتی
 • ترانزیت

موارد استفاده از نرم افزار سیستم کیوسک تاچ

سیستم‌های کیوسک تاچ فوق‌العاده انعطاف‌پذیر هستند و عوامل شکل و پیکربندی‌هایی وجود دارند که می‌توانند در هر تعداد از محیط‌های مختلف به خوبی کار کنند.

چند مورد استفاده رایج:

کیوسک های اطلاعاتی

رایج ترین عملکرد کیوسک، ارائه اطلاعات است. این امر از طریق نرم افزاری به دست می آید که اطلاعات را به گونه ای سازماندهی و دسته بندی می کند. که به کاربران امکان می دهد از طریق پایگاه داده یا سایر سیستم های مشابه به آن دسترسی داشته باشند. نمونه‌های رایج کیوسک‌های اطلاعاتی شامل مواردی است که در کتابخانه‌ها، دایرکتوری بیمارستان‌ها و کیوسک‌های راه‌یابی، فهرست‌های مراکز خرید، و سیستم‌های راه‌یابی و راهنمای فرودگاه یافت می‌شوند.

کیوسک پرداخت

یکی دیگر از جنبه های رایج سیستم کیوسک، رسیدگی به پرداخت ها، چه برای قبوض آب و برق و چه برای پرداخت خرده فروشی است. بسیاری از کیوسک ها شامل اجزایی مانند جمع کننده صورتحساب و حسگرهای NFC/RFID هستند که به آنها امکان می دهد پول نقد و همچنین پرداخت با کارت اعتباری را بپذیرند. کیوسک‌های پرداخت سلف‌سرویس گزینه‌ای را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های بیشتری نسبت به آنچه که کارکنانشان در غیر این صورت قادر به پردازش آن‌ها هستند، انجام دهند، به‌خصوص در شلوغ‌ترین زمان‌های روز. کیوسک ها همچنین به کسب و کارها از نظر نیروی انسانی انعطاف پذیری عملیاتی بیشتری می دهند. برخی از نمونه‌های کیوسک‌های خودپرداخت عبارتند از تسویه‌حساب خودکار در سوپرمارکت، خرده‌فروش‌های «جعبه بزرگ» مانند Target، یا کیوسک‌هایی که پرداخت قبوض آب و برق را می‌پذیرند، مانند آنهایی که در بخش‌های آب و فاضلاب شهری یا شهرستانی هستند.

کیوسک تهیه بلیط

مشابه کیوسک‌های خودپرداز، کیوسک‌های فروش بلیت می‌توانند پرداخت را انجام دهند اما عملکرد چاپ یا توزیع بلیط را اضافه می‌کنند. این اغلب برای مکان‌های ورزشی مانند استادیوم‌ها، سالن‌های سینما، و در مراکز حمل‌ونقل مانند ایستگاه‌های اتوبوس، قطار یا مترو مفید است.

کاربر به سادگی کالای مورد نظر خود را برای خرید انتخاب می کند و سپس پول نقد یا کارت اعتباری را برای پرداخت درج می کند. سپس کیوسک یک بلیط معتبر برای فعالیت یا کرایه انتخابی چاپ می کند. این می تواند زمان انتظار مشتریان را به شدت کاهش دهد که در نهایت رضایت آنها را افزایش می دهد.

کیوسک ثبت سفارش

سیستم‌های کیوسک در طیف وسیعی از خدمات غذا از موسسات خدمات (QSR) گرفته تا رستوران‌های خانوادگی محبوب شده‌اند. بسیاری از رستوران‌ها از سیستم‌های کیوسک لمسی استفاده می‌کنند تا بتوانند حجم زیادی از مشتریانی را که دریافت می‌کنند، به‌ویژه در زمان‌های اوج ناهارخوری بهتر مدیریت کنند.

این به کارکنان منتظر اجازه می دهد تا وظایف پیچیده تری مانند خدمات مشتری را انجام دهند. به طور کلی به ایجاد تجربه مشتری بهتر کمک می کند. سیستم‌های کیوسک خود سفارشی همچنین به کاهش زمان انتظار برای نشستن و خدمات کمک می‌کنند و همچنین منجر به افراد شادتر می‌شوند که احتمال بازگشت آنها در آینده بیشتر است. کیوسک‌های تاچ سفارشگیری می‌توانند شامل واحدهای بزرگ و مستقل و همچنین مدل‌های کوچک‌تر مبتنی بر تبلت باشند.

مدیریت بازدیدکنندگان یا سیستم تاچ

سیستم های کیوسک مدیریت بازدیدکنندگان به ردیابی بازدیدکنندگان و مهمانان در یک تجارت، ساختمان یا محوطه دانشگاه کمک می کند. میهمانان هنگام ورود چک در می کنند و قبل از خروج از مرکز چک می کنند. برخی از سیستم ها نشان های شناسه چاپی و همچنین نشان هایی را ارائه می دهند که به بازدیدکنندگان خاصی اجازه می دهد به مناطقی از تأسیسات دسترسی داشته باشند که عموماً امکان ورود آزادانه را محدود می کند.

این کیوسک‌ها علاوه بر شناسایی و ردیابی مهمانان، می‌توانند به بازدیدکنندگان کمک کنند. نمونه‌هایی از کیوسک‌های مدیریت بازدیدکنندگان شامل کیوسک‌هایی است که برای ورود مهمان در دفتر مرکزی شرکت، ورود و خروج والدین در مدرسه ابتدایی، یا کیوسک‌های خودکاری که در برخی از هتل‌های بزرگ موجود است، استفاده می‌شوند.

بررسی دمای کووید

بهداشت و ایمنی عمومی از زمان شروع همه گیری کووید-19 مورد توجه بوده است. سیستم‌های کیوسک می‌توانند چک‌های دما را از طریق پایش بدون تماس برای تب، و از طریق بررسی علائم خود گزارش‌دهنده که ممکن است از طریق دستگاه تلفن همراه قبل از ورود به ساختمان انجام شوند، خودکار کنند. این کمک می کند تا بازدیدکنندگان یا کارمندان بالقوه بیمار وارد مرکز نشوند.

کیوسک تاچ و تکامل

سیستم‌های کیوسک به ایجاد فرآیندهای ساده برای کسب‌وکارها و کاربران نهایی کمک می‌کنند و دائماً در حال تکامل هستند تا وظایف پیچیده‌تری را انجام دهند و در نتیجه تجربیات مشتری بهتر و کارایی بیشتر برای کسانی که تصمیم به استقرار آن‌ها دارند، می‌شود.

مدیر سایت

مدیر سایت

Leave a Replay

خانهسوالاتتماسارتباط با ما