تهران، خیابان توانیر شمالی (بالاتر از بزرگراه همت) پلاک 27، طبقه اول، واحد 2

شنبه تا پنجشنبه : 9:00 - 17:30

09386909011 | 021-91030994 پشتیبانی 24/7

pollkiosk

کیوسک تاچ و 5 فاکتور مهم خرید

وقتی نوبت به انتخاب یک کیوسک لمسی تاچ برای کسب‌وکار شما می‌رسد، چند فاکتور کلیدی وجود دارد که باید قبل از تصمیم‌گیری نهایی در نظر بگیرید. در ادامه، ما 5 مورد از مهم‌ترین مواردی را که باید در حین خرید کیوسک تاچ و 5 فاکتور مهم خریدمناسب در نظر داشته باشید، بیان می‌کنیم.

فناوری به‌کاررفته

یکی از اولین چیزهایی که باید تصمیم بگیرید این است که می‌خواهید سیستم تاچ شما از چه نوع فناوری لمسی (تاچ) استفاده کند. چند گزینه مختلف وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، بنابراین مهم است که گزینه‌ای را انتخاب کنید که برای برنامه خاص شما منطقی‌تر باشد.

فناوری مادون‌قرمز  (IR)

فناوری لمس مادون‌قرمز از یک قاب در اطراف نمایشگر استفاده می‌کند. این قاب متشکل از LEDهای مادون‌قرمز است که در دو طرف صفحه و ترانزیستورهای نوری در دو طرف مقابل قرار گرفته‌اند. سیگنال یک LED توسط فوتو ترانزیستور مربوطه آن خوانده می‌شود. هنگامی که سیگنال مسدود می‌شود، به این معنی است که یک شی در بین آن وجود دارد، AKA یک نقطه تماس است. لمس فیزیکی در واقع موردنیاز نیست، فقط یک شکستن در صفحه سیگنال IR، اگرچه قاب معمولاً نزدیک به نمایشگر نصب می‌شود. برخی از فروشندگان نمایشگرهایی با قاب مادون‌قرمز از پیش تعبیه شده می‌فروشند، اما شما در واقع می‌توانید قاب‌های IR را برای نصب بر روی هر صفحه‌نمایش موجودی که در اختیار دارید خریداری کنید.

فناوری خازنی پیش‌بینی‌شده  (PCAP)

فناوری لمس خازنی پیش‌بینی شده از نظر پاسخ‌دهی بی‌نظیر است و طراحی شیشه‌ای براق و لبه به لبه را ارائه می‌دهد. (شما آن را در تلفن همراه خود مشاهده کرده‌اید.) PCAP touch با تشخیص مختصات نقطه لمس انگشت روی صفحه LCD از طریق یک شبکه حسگر ثابت بین شیشه پوشش و پانل کار می‌کند. این امر آن را بسیار دقیق‌تر از سایر فناوری‌ها می‌کند که می‌تواند به‌راحتی توسط چیزهایی مانند گردوغبار یا زباله‌های روی سطح صفحه‌نمایش مختل شود.

 • مزایا: بسیار دقیق، دوام خوب
 • معایب: بسیار گران‌تر از مادون‌قرمز. با دستکش یا اشیا فیزیکی کار نخواهد کرد

فناوری امواج صوتی سطحی  (SAW)

یک صفحه‌نمایش لمسی تاچ مبتنی بر SAW سیگنال‌های الکتریکی را به امواج اولتراسونیک تبدیل می‌کند که در سراسر صفحه‌نمایش داده می‌شود و سپس به عقب منعکس می‌شود. لمس صفحه‌نمایش با انگشت، تداوم امواج اولتراسونیک را که از سطح پانل عبور می‌کند، مختل می‌کند. با اندازه‌گیری میزان تغییر فرکانس این امواج هنگام قطع‌شدن در نقاط مختلف یک شبکه، یک کنترل‌کننده در صفحه می‌تواند مختصات لمسی را محاسبه کند.

 • مزایا: بسیار دقیق، در هر دو شرایط داخلی و خارجی کار می‌کند.
 • معایب: گران‌ترین گزینه، به‌اندازه سایر فناوری‌ها بادوام نیست.

فناوری نوری

در یک صفحه‌نمایش لمسی نوری، پرتوهای نور مادون‌قرمز توسط حسگرهای نوری شناسایی می‌شوند. هنگامی که پرتوهای نور IR مسدود می‌شوند، اطلاعات حسگر می‌تواند برای مثلث کردن مکان رویداد لمسی استفاده شود. همانند فناوری IR ، هیچ رویداد لمسی واقعی موردنیاز نیست.

 • مزایا: می‌توان از هر شی فیزیکی  از جمله دستکش استفاده کرد. لمس نور به‌خوبی کار می‌کند و عمر نمایشگر را افزایش می‌دهد.
 • معایب: می‌تواند به نور محیط حساس باشد، به‌خصوص اگر بیرون باشد. فضای زیادی را اشغال می‌کند.

شکل ظاهری

نکته مهم دیگر، فرم کیوسک لمسی تاچ و 5 فاکتور مهم خرید شما است. این ویژگی شامل اندازه فیزیکی و جهت استقرار است. همچنین اینکه آیا می‌خواهید تنظیمات چند صفحه‌ای را داشته باشید یا نه. باز هم مهم است که قبل از تصمیم‌گیری نهایی به این فکر کنید که چه چیزی برای نیازهای شما بهترین کارکرد را دارد.

انواع دستگاه تاچ

 • کیوسک دیواری: کیوسک‌های لمسی تاچ دیواری گزینه‌ای عالی هستند اگر فضای محدودی دارید. از طرف دیگر، این ضریب فرم برای دیوارهای نمایش چند صفحه‌ای سازگارترین است. آنها همچنین از کیوسک‌های مستقل ایمن‌تر هستند، زیرا می‌توان آنها را مستقیماً به دیوار پیچ کرد.
 • کیوسک رومیزی: منحصربه‌فرد این فرم فاکتور توانایی آن برای میزبانی کامل از کاربران به‌صورت 360 درجه در اطراف صفحه است. برای بحث‌های مشترک یا جلسات آموزشی عالی است. نکته منفی این است که کاملاً مستعد آسیب تصادفی و ریختن آن است و از فاصله دور قابل‌مشاهده نیست و بنابراین نیاز به علائم تکمیلی دارد.

اندازه و جهت‌نمایش

اندازه صفحه‌ کیوسک تاچ بدیهی است که بر اساس میزان فضای در دسترس ما و همچنین بودجه شما تعیین می‌شود.  سایز صفحه‌نمایش تاچard: 19،20، 22، 24، 26، 32، 42،47، 55، و 65 اینچ همیشه می‌توانید بزرگ‌تر از 65 اینچ هم باشد؛ همه اینها فقط به هدف شما بستگی دارد.

اگر دستگاه شما فقط برای گرفتن اطلاعات استفاده می‌شود، ممکن است صفحه‌نمایش بزرگ لازم نباشد. بااین‌حال درآمد بیشتر، با یک صفحه‌نمایش بزرگ‌تر امکان‌پذیر خواهد بود؛ زیرا می‌تواند مشتریان بالقوه بیشتری را در یک‌زمان جذب کند.

جهت‌گیری صفحه لمسی، افقی و عمودی

صفحه‌نمایش‌های لمسی کوچک‌تر مانند صفحه‌نمایش‌های مجهز به تبلت، معمولاً در کیوسک‌هایی که در قالب افقی تنظیم شده‌اند، دیده می‌شوند. مردم این آرایش را آشنا می‌دانند، زیرا نشان‌دهنده دیگر صفحه‌نمایش‌های کوچکی است که به طور منظم با آن‌ها تعامل دارند، مانند صفحه‌نمایش‌های رایانه‌های شخصی.

برنامه‌های بسیاری وجود دارند که در فرمت عمودی (استاده) به‌خصوص در صفحه‌نمایش‌های کیوسک لمسی بزرگ‌تر بهتر کار می‌کنند. دلیل این امر به این دلیل است که مشاهده اطلاعات ارائه شده به این روش چشم‌نوازتر است. اگرچه تلویزیون‌های عریض همیشه افقی هستند، اما صفحه‌نمایش‌های لمسی هدف متفاوتی را انجام می‌دهند. گفته می‌شود، اگر ویدئو یا عوامل دیگر در برنامه‌ای اولویت داشته باشند، همچنان می‌توان از فرمت افقی برای صفحه‌های لمسی با هر اندازه استفاده کرد.

بدنه

بدنه، ساختار فیزیکی کیوسک لمسی است و می‌تواند از مواد مختلفی از جمله آلومینیوم، فولاد، پلاستیک یا فایبرگلاس ساخته شود. مهم است که محفظه‌ای را انتخاب کنید که به‌اندازه کافی بادوام باشد تا در برابر استفاده مداوم و حتی گاهی اوقات ناموفق گردد. همچنین اگر دستگاه شما در فضای باز قرار می‌گیرد، باید مطمئن شوید که در برابر آب‌وهوا مقاوم است.

نظارت بر دستگاه

هنگامی که دستگاه خود را راه‌اندازی کردید، به راهی برای نظارت بر آن (و دستگاه‌هایی که از آن استفاده می‌کنند) از راه دور نیاز دارید. این برای اهداف امنیتی و نگهداری مهم است. مطمئن شوید که کیوسکی را انتخاب کنید که سطحی از قابلیت‌های نظارت از راه دور را فعال می‌کند.

مانیتورینگ دستگاه چیست؟

مانیتورینگ دستگاه فرایند ردیابی و ثبت سلامت و فعالیت روی یک دستگاه خاص است. با نظارت، متوجه خواهید شد که آیا دستگاه‌های شما آنلاین هستند و به طور فعال محتوای اختصاص‌داده‌شده را اجرا می‌کنند. بسیاری از راه‌حل‌ها همچنین در صورت آفلاین شدن دستگاه، اعلان خودکار را ارائه می‌دهند، و تضمین می‌کنند که می‌توانید مشکل را در کمترین زمان ممکن بررسی و حل کنید.

سیستم‌عامل کیوسک (OS)

وقتی صحبت از سیستم‌عامل (OS) می‌شود، چندین گزینه برای کیوسک‌های لمسی (تاچ) در دسترس است:

سیستم‌عامل ویندوز کیوسک تاچ

با ویندوز، دستگاه‌ها می‌توانند به همان اندازه که می‌خواهید قدرتمند باشند و آشنایی و گسترش بی‌نظیری را ارائه دهند. آنها اغلب به‌صورت plug-and-play هستند و به‌راحتی برای استفاده‌های جایگزین تغییر کاربری داده می‌شوند. همچنین فروشندگان بی‌شماری را خواهید دید که سطوح مختلف پشتیبانی و توانایی را ارائه می‌دهند.

معایب اصلی رایانه‌های شخصی هزینه و پیچیدگی است. پخش‌کننده‌های علامت‌گذاری سطح بالا به قطعات گران‌قیمت نیاز دارند، واقعیتی که باعث می‌شود شبکه‌های بزرگی که به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند، ساخت و نگهداری آنها بسیار گران باشد. تعمیر و نگهداری نیز می‌تواند با رایانه‌های شخصی کمی پیچیده‌تر باشد. اپراتورهای شبکه باید توجه خود را به حصول اطمینان از به‌روز نگه‌داشتن سیستم‌عامل‌ها با آخرین ویژگی‌ها و اصلاحات امنیتی معطوف کنند.

سیستم‌عامل اندروید

پخش‌کننده‌های اندروید معمولاً ارزان هستند، انرژی کمی مصرف می‌کنند و اغلب دارای مشخصات بسیار مناسبی هستند. از نظر هزینه به‌ازای هر بازیکن، مالک شبکه احتمالاً با انتخاب اندروید به‌جای پخش‌کننده‌های مبتنی بر رایانه شخصی با مشخصات مشابه، در پول خود صرفه‌جویی می‌کند. درعین‌حال، سهولت استفاده از آن‌ها باعث می‌شود مالکان فقط به برق متصل شوند، نرم‌افزار علامت‌های دیجیتال انتخابی خود را بارگیری کنند و شروع به ارائه محتوای خود کنند.

از جنبه منفی، پخش‌کننده‌های ساینیج مبتنی بر اندروید معمولاً به نسخه‌های بسیار سفارشی‌شده اندروید نیاز دارند. این کار زمان و منابع بیشتری را می‌طلبد، بنابراین اغلب سازندگان ممکن است سخت‌افزار خود را اغلب به‌روزرسانی نکنند. به دنبال پخش‌کننده‌های مبتنی بر اندروید در دسترس آنلاین بگردید و احتمالاً متوجه می‌شوید که آنها 3-4 نسخه از اندروید پشت آخرین نسخه سیستم‌عامل هستند. این می‌تواند به معنای خطر امنیتی بالاتر برای بازیکنان باشد. علاوه بر این، به‌طورکلی، قدرت محاسباتی برای دستگاه‌های کیوسک تاچ اندرویدی ممکن است متوسط باشد و بنابراین باید از نزدیک ارزیابی شود.

سیستم‌عامل iOS (iPad)

یک دستگاه iOS، مانند iPad، معمولاً مانند یک دستگاه ویندوز گران است. با این حال، اغلب پشتیبانی طولانی مدت بهتری نسبت به دستگاه های ویندوز دریافت می کند، بنابراین می توانید هزینه را در طول عمر دارایی خود تقسیم کنید. آنها همچنین می توانند به خوبی مشخص شوند و قدرت محاسباتی زیادی را ارائه دهند. نقطه ضعف اصلی استفاده از دستگاه‌های iOS این است که فاکتورهای فرم محدودی دارند که فقط برای تبلت‌ها مفید هستند و نه کیوسک‌های سلف سرویس. iPad ها معمولاً به عنوان دستگاه های لمسی شخصی در هنگام فروش استفاده می شوند.

سیستم‌های عامل و دستگاه‌های مخصوص تابلوهای دیجیتال:

اگر به دنبال یک راه‌حل خاص برای تابلوهای دیجیتال هستید، چند گزینه عالی مانند BrightSign، Samsung و LG در بازار وجود دارد. هر پلتفرم عملکرد و قابلیت اطمینان بالایی را ارائه می‌دهد.

 • BrightSign

BrightSign رهبر بازار پخش‌کننده‌های رسانه‌های دیجیتال است و به دلیل هزینه کم، عملکرد بالا و سهولت نصب و نگهداری، آنها را به یک گزینه زیرساخت علامت دیجیتال محبوب تبدیل می‌کند. جعبه‌های بنفش کوچک آنها را می‌توان تقریباً به هر صفحه نمایشی متصل کرد.

 • LG Signage

LG Signage سیستم‌عامل webOS بومی خود را اجرا می‌کند. این دستگاه‌ها نمایشگرهای همه‌کاره با محاسبات داخلی هستند. فقط کابل برق را به دیوار وصل نمایید. یک کابل اترنت را وصل نمایید .

 • پلتفرم علائم هوشمند سامسونگ (SSSP)

SSSP سامسونگ از نظر مفهومی مشابه LG Signage است. با استفاده از Tizen، SSSP نیاز به سخت‌افزار اضافی را از بین می‌برد و هزینه کل مالکیت را با ترکیب نمایشگر با رایانه داخلی کاهش می‌دهد.

صنعت ساینیج

آخرین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چگونه محتوای خود را مدیریت خواهید کرد. صنعت ساینیج دیجیتال صنعت ساینیج دارای بیش از 100 شرکت است که سیستم‌های مدیریت محتوا (معروف به CMS) را ارائه می‌دهند که می‌تواند توسط مدیران محتوای غیرفنی استفاده شود.

بیشتر CMS ها برای محتوای دیجیتال غیر لمسی ساخته شده‌اند. نمایشگرهای نقطه پایانی محتوای مناسب را در این مناطق نشان می‌دهند و می‌توان از یک زمان‌بندی برای تغییر برنامه‌ای محتوا استفاده کرد.

اخیراً، شرکت‌هایی مانند Intuiface ابزاری را برای کنترل محتوای تجربیات دیجیتال لمسی (تاچ) معرفی کرده‌اند. در این مورد، نقطه پایانی به مناطق تقسیم نمی‌شود. جایی که هر پیکسل تحت کنترل طراح است و حالت‌های لمسی (تاچ) متعددی می‌تواند توسط مخاطبان برای ابراز علاقه‌اش استفاده شود – به‌عنوان‌مثال. لمس، اشاره، صدا و موارد دیگر. در این مثال، می‌توان از یک CMS بدون هد استفاده کرد. یک CMS که در آن رابط کاربری هیچ تأثیری بر استفاده از آن ندارد (روشی که مناطق استفاده از CMS سنتی را محدود می‌کنند). در واقع، کاربران، Intuiface Headless CMS، حتی نیازی به دانستن ظاهر طراحی نهایی ندارند.

در نتیجه…

اینها تنها تعدادی از عوامل کلیدی هستند که باید هنگام انتخاب یک کیوسک تاچ برای کسب‌وکار خود در نظر داشته باشید. با صرف زمان برای درنظرگرفتن دقیق هر یک از این عوامل، می‌توانید مطمئن باشید که راه‌حل مناسبی را برای نیازهای خاص خود انتخاب می‌کنید.

مدیر سایت

مدیر سایت

Leave a Replay

خانهسوالاتتماسارتباط با ما